Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES skiria 7,9 mlrd. litų paramą energetikai

ES skiria 7,9 mlrd. litų paramą energetikai

Keturiasdešimt trims su dujomis ir elektros energija susijusiems projektams bus skirta 2,3 mlrd. eurų (7,9 mlrd. litų) – daugiausiai lėšų nei ES yra kada nors skyrusi energetikos infrastruktūrai vienu metu.

Naujojo už energetiką atsakingo Komisijos nario Güntherio Oettingerio teigimu, projektai padės įvairinti dujų importą ir gerinti energijos tiekimą tarp Europos šalių.

„Europos energetikos ir klimato kaitos srities tikslams pasiekti reikia didelių ir rizikingų investicijų į infrastruktūrą, kurios atsipirks tik per ilgą laikotarpį. Tačiau esant dabartinei ekonominei situacijai kyla pavojus, kad tokie projektai bus atidėti“, - pranešime cituojamas komisaras.

Finansavimas skiriamas 31 dujotiekių projektui, be kita ko – nuo Kaspijos jūros regiono ir Turkijos iki Austrijos įgyvendinamam projektui „Nabucco“ bei nuo Alžyro per Sardiniją iki Italijos šiaurės nusidrieksiančio dujotiekio „Galsi“ projektui.

Dvylika kitų projektų siekiama modernizuoti elektros tinklų jungtis ir su platesniu ES energetikos tinklu sujungti jo pakraščiuose esančias šalis – Airiją, Maltą, Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Šiam priemonių rinkiniui skiriamos likusios lėšos iš tų 3,98 mlrd. eurų, kuriuos ES atidėjo ekonomikos nuosmukio metu ir kuriais siekta paskatinti ekonomikos augimą.

Tikimasi, kad vykdant projektus bus kuriamos darbo vietos ir padėta mažosioms, visų pirma statybų ir paslaugų sektorių, įmonėms išgyventi sunkiais laikais. ES skirtos pradinės lėšos gali pritraukti iki 22 mlrd. eurų privačių investicijų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA