Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES skelbia, kad Graikijai bus suteikta nauja paskolos dalis

ES skelbia, kad Graikijai bus suteikta nauja paskolos dalis

Europos komisija pareiškė, kad Graikija jau atitinka sąlygas antram 110 mlrd. eurų paskolos paketui gauti, paskelbė „BBC“ savo internetinėje svetainėje.

Graikija jau yra gavusi 20 mlrd. eurų dydžio paskolą, Europos Sąjungos (ES) suderintą su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF).
Šalies vyriausybė, stengdamasi sumažinti šalies biudžeto deficitą, ėmėsi didžiulių viešojo sektoriaus išlaidų apkarpymų, tačiau šios priemonės stabdė ekonominį augimą.

Graikijos ekonomika per antrąjį metų ketvirtį smuktelėjo 1,5 proc.
Šio mėnesio pradžioje TVF paskelbė, kad, kovodama su biudžeto deficitu, Graikija „padarė gerą pradžią“, ir fondas yra „įsitikinęs“, kad šalis gaus antrąją paskolos dalį.

9 mlrd. sumos išmokėjimas, numatytas rugsėjo 13 d., bus galutinai patvirtintas euro zonos finansų ministrų susitikime Briuselyje rugsėjo 7 d.

„Per pirmąjį 2010 metų pusmetį Graikija sugebėjo įvykdyti įspūdingą biudžeto konsolidaciją ir sparčiai progresuoti vykdant esmines struktūrines reformas“, - sakė už ekonomiką ir pinigų reikalus atsakingas Europos komisaras Olli Rehn. Bet kartu jis pridūrė, kad „vis dar lieka iššūkių ir rizikų“.

Naujausi Graikijos finansų ministerijos duomenys rodo, kad šalies deficitas liepos pabaigoje siekė 12,1 mlrd. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA