Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Pabėgeliai Somalyje

ES šalys gaus išmokas už savanoriškai priimtus pabėgėlius

Antradienį Europos Parlamentas pritarė tam, kad ES šalys, savanoriškai sutikusios priimti gyventi žmones, kuriems kitoje Sąjungai nepriklausančioje valstybėje suteiktas pabėgėlio statusas, galėtų gauti Sąjungos išmoką. Dėl jos dydžio dar deramasi su valstybėmis ES Taryboje. Parlamentas taip pat pritarė Europos prieglobsčio paramos biuro įsteigimui.

Europos Komisija siūlė išmokėti šaliai 4 tūkst. eurų už kiekvieną į ją perkeltą pabėgėlį. Tuo tarpu Europos Parlamentas siūlo ES šalims, kurios dar nedalyvauja pabėgėlių perkėlimo programoje, numatyti 6 tūkst. eurų išmoką pirmaisiais pabėgėlio apsigyvenimo metais, 5 tūkst. antraisiais ir 4 tūkst. eurų trečiaisiais.

Europarlamentarai taip pat siūlo numatyti, kad per pirmuosius dvejus metus gautus pinigus valstybės turėtų skirti ilgalaikio pabėgėlių perkėlimo programai įgyvendinti, teikdamos pirmenybę vaikams bei moterims, patyrusioms prievartą ar išnaudojimą, beglobiams nepilnamečiams, ligoniams, prievartos ar kankinimo aukoms, taip pat tiems, kuriuos svarbu perkelti siekiant juos apsaugoti. Tuo tarpu ES Taryba siekia numatyti prioritetus remiantis pabėgėlio kilmės bei pilietybės kriterijais.

Antradienį Parlamentas taip pat pritarė sprendimui įsteigti Europos prieglobsčio paramos biurą. Jo būstinė bus Maltos sostinėje Valetoje. Biure dirbs šios srities ekspertai, kurie teiks pagalbą valstybėms, taip pat gerins jų veiksmų koordinavimą bei informacijos mainus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA