Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES pralaimėjo bylą dėl aukštųjų technologijų muitų

ES pralaimėjo bylą dėl aukštųjų technologijų muitų

Išnagrinėjusi 2008 m. JAV, Japonijos ir Taivanio pateiktą skundą, Pasaulio prekybos organizacija (PPO) pareikalavo, kad Europos Sąjunga (ES) panaikintų importo muitus trims elektroninių įrenginių rūšims, praneša „Europeanvoice.com“.

Pirmadienį, rugpjūčio 16 d. paskelbtoje nutartyje teigiama, kad minėti muitai pažeidžia PSO Informacinių technologijų susitarimą, aukštųjų technologijų gaminiams panaikinantį muito prievolę.

ES gina muitus plokščiaekraniams monitoriams, daugiafunkciniams spausdintuvams ir skaitmeninės televizijos priedėliams, teigdama, kad padidintas jų funkcionalumas – leidžiantis, pavyzdžiui, naudoti kompiuterių ekranus vietoje televizoriaus – jas paverčia ne aukštųjų technologijų įrenginiais, o plataus vartojimo prekėmis.
Ronas Kirkas, JAV prekybos atstovas, pasveikino PPO sprendimą kaip „svarbią JAV technologijų gamintojų pergalę“.

„Ši nutartis patvirtina, kad besikeičiantys technologiniai principai nėra priežastis pritaikyti naujas prievoles gaminiams, ginamiems Informacinių technologijų susitarimo“, - teigia jis.
Europos Komisija siekia peržiūrėti Informacinių technologijų susitarimą, bet neaišku, ar tai bus priimtina jos prekybos partneriams. PPO nutartis gali būti apskųsta per 60 dienų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA