Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES pradėjo derybas su Armėnija dėl bendradarbiavimo sutarties

ES pradėjo derybas su Armėnija dėl bendradarbiavimo sutarties

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį pradėjo derybas su Armėnija dėl bendradarbiavimo sutarties, kuri turėtų padėti sustiprinti politinius ir ekonominius bendrijos ryšius su šia buvusia Sovietų Sąjungos respublika.
"Sutartis pagilins politinį bendravimą su Armėnija ir jos ekonominę integraciją su ES", - sakė ES vyriausiasis derybininkas Gunnaras Vigandas žurnalistams Jerevane.

"Šis istorinis žingsnis ir labai ambicingas susitarimas padės Armėnijai tapti patrauklesne Europos investuotojams ir padės plėtoti prekybą ir demokratiją šalyje", -sakė jis.

Pasak Armėnijos užsienio reikalų ministro pavaduotojos Karinos Kazinian, derybos pareikalaus daug laiko.

"Tai labai ilgai trunkantis procesas, todėl sunku pasakyti, kada jis bus baigtas. Derybos prasidėjo ir mes esame pasirengę jas sėkmingai užbaigti", -sakė ji.

Asociacijos sutartys yra Europos Sąjungos ir jai nepriklausančių šalių susitarimai, kurie užtikrina glaudesnių politinių ir ekonominių bendrijos santykių su šiomis šalimis galimybę. Paprastai tokių sutarčių ruošimas užtrunka nuo vienerių iki ketverių metų.

Šiuo metu ES veda derybas dėl asociacijos sutarties su Azerbaidžanu, Gruzija, Moldova ir Ukraina.

Be atskirų dvišalių santykių su posovietinės erdvės valstybėmis, ES pernai pradėjo įgyvendinti Rytų partnerystės programą - regioninę iniciatyvą, kuria siekiama paspartinti reformas Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Gruzijoje, Moldovoje ir Ukrainoje ir kuri ilgainiui atves prie glaudesnės ekonominės integracijos bei bevizio režimo šių šalių piliečiams.

Praėjusią savaitę ES pradėjo derybas dėl Asociacijos sutarties su Gruzija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA