Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
C. Ashton ir M. Saakašvilis

ES pradėjo derybas dėl asociacijos sutarties su Gruzija

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Catherine Ashton ketvirtadienį pareiškė, kad bendrija pradeda derybas su Gruzija dėl asociacijos sutarties, kuri sustiprins jos ryšius su Tbilisiu.

"Man malonu būti čia ir pradėti derybas dėl ES ir Gruzijos asociacijos sutarties", - sakė C.Ashton su šalies vadovu Michailu Saakašviliu dalyvaudama bendroje spaudos konferencijoje Batumyje.

"Asociacijos sutartimi siekiama stiprinti ES ir Gruzijos ryšius", - sakė ji.

"Ši sutartis taps naujų santykių pagrindu, - kalbėjo C.Ashton.- Tvirtai tikiu, kad stiprindami Gruzijos ir ES santykius mes galime prisidėti prie Gruzijos demokratinės plėtros, jos ilgalaikio stabilumo ir gerovės".

Savo ruožtu M.Saakašvilis derybų pradžią apibūdino kaip svarbų šalies žingsnį, siekiant glaudesnių ryšių su Vakarais.

"Gruzija yra Europa, Gruzija sugrįžta į Europą, - sakė jis. - Mūsų reformų tikslas yra sukurti pirmą europietišką valstybę Kaukaze".

Asociacijos sutartis yra ES sutartis su bendrijai nepriklausančiomis valstybėmis, užtikrinanti šalių bendradarbiavimą politikos ir ekonomikos klausimais. Pasak C.Ashton, paprastai derybos dėl šios sutarties trunka nuo vienerių iki ketverių metų.

Gruzijos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pareiškime sakoma, kad sutartis "suteiks Gruzijai politinio bendrumo ir laipsniškos ekonominės integracijos su Europos Sąjunga galimybę".

Remiantis ministerijos pareiškimu, C.Ashton vizitas "patvirtina Europos Sąjungos paramą Gruzijai".

C.Ashton biuras savo pareiškime nurodė, kad derybos dėl asociacijos sutarties bus pradėtos penktadienį su Azerbaidžanu, o pirmadienį - su Armėnija. Šiuo metu analogiškos derybos vyksta su Ukraina ir Moldova.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA