Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES pradeda kovą su terorizmo propaganda

ES pradeda kovą su terorizmo propaganda

Europos Sąjungoje nesibaigiant terorizmo išpuoliams, Briuselis sutelkė dėmesį į antiteroristinę kampaniją, kurios tikslas – užkirsti kelią terorizmo propagandai ir mokymams, praneša euractiv.com.

Naujos numatomos priemonės palengvins ne tik išpuolių planuotojų ir vykdytojų, bet ir netiesioginių terorizmo rėmėjų ir skatintojų (kurie internete platina su terorizmu susijusią informaciją, pvz., bombų gaminimo proceso aprašymus), patraukimą baudžiamojon atsakomybėn.

„Laimei, bendras išpuolių skaičius sumažėjo. Tačiau terorizmo metodai ir propaganda keičiasi ir mums reikia pasitelkti intelektą, kad galėtume su jais kovoti“, – pasakė ES vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmström per konferenciją Briuselyje anksčiau šią savaitę.

Bus pasiūlytos naujos priemonės, didžiausią dėmesį skiriant teroristinės veiklos plėtrai internete. Komisija pranešė, kad 2011 m. bus paskelbtas naujas komunikatas dėl kovos su terorizmo plėtra ir naujų narių verbavimu.

Interneto paslaugų tiekėjai ir privačios kompanijos, plėtojančios veiklą internete, bus primygtinai raginami bendradarbiauti kovoje su terorizmu.
„Ateityje mums reikia ištirti internetinės propagandos riziką. Valstybėms narėms susirūpinus šia problema, daugėja viešų ir privačių partnerysčių“, – pasakė C. Malmström.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA