Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (20)
ES patvirtino bevizį režimą su Moldova

ES patvirtino bevizį režimą su Moldova

Europos Sąjungos (ES) institucijos nusprendė suteikti Moldovos piliečiams teisę į Šengeno šalis keliauti be vizų, jeigu jie turi išsiėmę biometrinį pasą, skelbia "EurActive".

Po neseniai Europos Komisijos (EK) pateikto pasiūlymo Europos Parlamentas ir Bendrijos narės žengė galutinį žingsnį ir įtraukė Moldovą į valstybių sąrašą, kurių piliečiams taikomas bevizis režimas. Tikimasi, kad taisyklės pataisa įsigalios nuo balandžio 28 dienos.

ES vidaus reikalų komisarė Sesilija Malmstriom (Cecilia Malmstrom) šį žingsnį pavadino "dideliu pasiekimu ir naujo etapo pradžia" ES ir Ukrainos santykiuose.

3,5 mln. gyventojų turinti Moldova vadinamąjį "vizų dialogą" dėl bevizio režimo pradėjo 2010 metų gegužę. Moldovai tikslą pasiekti pavyko per mažiau nei ketverius metus.

"Tai rodo, kad Moldovos valdžios pastangos atsipirko", - sakė S. Malmstriom.

Komisarės teigimu, Moldovos atvejis yra "puikus pavyzdys" kitoms šalims regione, "parodantis, kad tvirtas politinis įsipareigojimas ir veiksmingas reformų įgyvendinimas duoda apčiuopiamų rezultatų".

Biometrinius pasus turintys Moldovos piliečiai galės Šengeno erdvėje viešėti 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. EK duomenimis, kasmet apie 50 tūkst. Moldovos piliečių kreipiasi dėl trumpalaikių Šengeno vizų.

ES piliečiai į Moldovą gali keliauti be vizų nuo 2007 metų sausio 1 dienos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA