Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES pasai ukrainiečiams, moldavams ir turkams

ES pasai ukrainiečiams, moldavams ir turkams

Nors Moldova, Juodkalnija, Serbija, Ukraina ir Turkija nepriklauso Europos Sąjungai, tačiau artimiausiu metu 5 mln. jų gyventojų galės džiaugtis gavę ES pasus, praneša Prancūzijos dienraštis „Le Figaro“.

Jeigu ES atsižvelgtų į vis didėjančius imigracijos tempus ir Europos piliečius persekiojantį invazijos sindromą, ji tikrai apsieitų be trijų savo naujų narių iniciatyvos. Vengrija, Rumunija ir Bulgarija, kurioms Briuselis pavedė užtikrinti savo rytinių sienų patikimumą, pasielgė neatsakingai, nusprendusios atverti ES tvirtovės vartus, rašo dienraštis. Apie 5 mln. moldavų, serbų, ukrainiečių ir turkų gavo, arba ruošiasi gauti galimybę įsigyti europinį pasą.

Vengrijos parlamento gegužės 26 d. priimtas įstatymą, kuris daugiau primena revanšą arba provokaciją, palaimino premjeras Viktoras Organas ir dešinieji politikai.

Dvigubos pilietybės įstatymas, įsigaliosiantis nuo kitų metų sausio, yra aktualus 3,5 mln. žmonių. Jo dėka vartai atsivers 300 tūkst. vengrų kilmės serbų ir 150 tūkst. ukrainiečių, priklausančių Vengrijos mažumoms. Įstatymo įsigaliojimas taip pat įtakos santykius su Rumunija ir Slovakija, kuriose gyvena nemažai vengrų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA