Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES parlamentas ragina sudaryti interneto vartotojų teisių chartiją

ES parlamentas ragina sudaryti interneto vartotojų teisių chartiją

Europos Parlamentas pareiškė, jog interneto vartotojai turi turėti teisę pareikalauti, kad jų informacija būtų ištrinta iš kompanijos sistemų, net jei duomenys buvo gauti su jų sutikimu. Parlamentas taip pat paragino sudaryti interneto vartotojų teisių chartiją, skelbia "The Register".

Parlamentas priėmė naują skaitmeninę strategiją, pavadintą „2015.eu“, kurioje nurodomos ateinančių penkerių metų ir vėlesnės interneto politikos ambicijos. Parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje reikalaujama priimti planą ir taip pat reikalaujama, kad Europos Komisija pasirūpintų, kad jis būtų įgyvendintas.

Plane nurodyta, kad piliečių ir vartotojų teisių chartija turi būti įgyvendinta iki 2012 m., o Konvencija dėl elektroninių nusikaltimų turi būti ratifikuota iki 2015 m.

„Piliečiai turi būti informuoti apie privatumą internete ir jiems turi būti suteikta teisė ištrinti asmeninę informaciją, net jei duomenys buvo gauti su jų sutikimu, – rašoma plane. – Dar viena svarbi tema yra kova su elektroniniais nusikaltimais. Veiksmingai taikyti ES teisės aktus šioje srityje dažnai trukdo tarptautiniai teisiniai dalykai, pavyzdžiui, teisinės sistemos kompetentingumas arba įstatymų pritaikymas“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA