Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES nutarė išnagrinėti Serbijos narystės Bendrijoje galimybes

ES nutarė išnagrinėti Serbijos narystės Bendrijoje galimybes

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitarė išnagrinėti Serbijos prašymą įstoti į 27 šalių bloką, pranešė diplomatiniai šaltiniai.

Šiame dokumente Europos Komisijai siūloma pareikšti nuomonę dėl Belgrado siekio tapti Bendrijos nariu. Toks žingsnis būtų pirmasis kelyje į šalies oficialų pripažinimą ES kandidate.

Tačiau susitarime Belgradas taip pat raginamas suimti karo nusikaltimais kaltinamus Ratko Mladičių ir Goraną Hadžičių, kurių ieško Tarptautinis baudžiamasis teismas buvusiai Jugoslavijai (ICTY).

Nyderlandai kaltina Serbiją nepakankamai uoliai ieškant buvusio Bosnijos serbų armijos generolo R.Mladičiaus, kuris kaltinamas vadovavęs 1995 metais vykusioms Srebrenicos žudynėms. Šiam smurtui, per kurį buvo nužudyta daugiau nei 8 tūkst. vyrų ir berniukų, nesugebėjo užkirsti kelio tame regione dislokuoti olandų taikdariai.

Srebrenicos žudynės buvo didžiausios Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.

Pasak pareigūnų, Nyderlandų užsienio reikalų ministras Uri Rosenthalis reikalavo, kad R.Mladičiaus areštas būtų įvardytas kaip viena iš Serbijos galimybės įstoti į ES sąlygų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA