Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES milijardai skirti smulkiam verslui remti liko bankuose

ES milijardai skirti smulkiam verslui remti liko bankuose

Milijardai eurų, kuriuos Europos Sąjunga skyrė nuo ekonominės krizės nukentėjusioms mažoms ir vidutinėms Rytų Europos bendrovėms, buvo kaupiami tarpininkaujančiuose bankuose, praneša „EUobserver“.

2008 metais ėmė aiškėti, kad smulkiam ir vidutiniam verslui vengiama duoti paskolas dėl braškančios kreditų rinkos. Reaguodamas į tai, Europos finansų ministrų kabinetas per Europos investicijų banką greitai išdalino 15 mlrd. eurų paskolų, skirtų smulkiam ir vidutiniam verslui.

Tačiau Europos Investicijų Bankas (EIB) pirmiausiai paskolai skirtus pinigus pervedė trečiosios šalies tarpininkaujančioms institucijoms - daugiausiai komerciniams bankams, kurie, savo ruožtu, kartu su banko įnašu, paskolas turėjo suteikti mažoms įmonėms.

Kaip praneša Prahoje įsikūręs nevyriausybinių organizacijų tinklas „Bankwatch“, šie bankai, užuot suteikę paskolas, jas kaupė ir didino savo likvidumą.

Panašu, kad daugelis tarpininkų labai mažai pinigų paskirstė smulkiam ir vidutiniam verslui, nepaisant to, kad jie dažnai yra gavę visą pasaulinės paskolos sumą ir kai kuriais atvejais privalėjo per dvejus metus rasti paskolos smulkiam ir vidutiniam verslui gavėjus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA