Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES ir Rusijos vadovų susitikime susitarti dėl bevizio režimo veikiausiai nepavyks

ES ir Rusijos vadovų susitikime susitarti dėl bevizio režimo veikiausiai nepavyks

Pirmadienį Rostove, Rusijoje prasideda Rusijos ir Europos Sąjungos (ES) aukščiausio lygio vadovų susitikimas. Darbotvarkėje numatytas bevizio režimo Rusijos piliečiams klausimas, tačiau aiškių susitarimų per šias dvi dienas nesitikima, praneša AFP.

Tokie aukščiausio lygio susitikimai vyksta du kartus per metus, bet šįkart pirmą sykį ES atstovaus aukščiausieji ES, kurių pareigybės atsirado įsigaliojus Lisabonos sutarčiai : ES prezidentas Hermanas van Rompuy, įgaliotinė užsienio reikalams Catherine Ashton ir Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso.

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas susitikime nedalyvaus, šaliai atstovaus prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Maskva siekia bevizio režimo. Šio klausimo svarstymą dar sausį pažadėjo inicijuoti ES pirmininkaujanti Ispanija, tačiau tokiam priešinasi kitos, pirmiausia postsovietinės šalys narės. Nors Rusija ir pasiryžusi įvesti biometrinius pasus ar stiprinti sienų apsaugos kontrolę, mažai tikėtina, kad ES ir Rusijos vadovams pavyks pasiekti bet kokius susitarimus, skelbia „The Moscow Times“.

ES pareigūnai sako esą pasiruošę kalbėti visų pirma apie priemones, kurios reikalingos beviziam režimui pasiekti, o ne apie tokio režimo įvedimo datą. 

Praėjusią savaitę ES pažadėjo panaikinti kelionių apribojimus Albanijos ir Bosnijos ir Hercogovinos piliečiams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA