Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (2)
ES ir „Gazprom“ santykiuose – naujos kritikos ir nepasitenkinimo natos

ES ir „Gazprom“ santykiuose – naujos kritikos ir nepasitenkinimo natos

Europos Sąjunga siekia vystyti konkurenciją ir mažinti kainas savo dujų rinkoje. Šios rinkos pagrindinis žaidėjas – Rusijos įmonė „Gazprom“, kuri ne tik gamina, bet ir savo dujotiekiais tiekia dujas vartotojams. Europos Komisija mano, kad šios funkcijos neturi susitelkti vienose rankose.

„Noras turėti visą tinklą ir valdyti jį prives prie interesų konflikto. Tiekėjas-monopolininkas neįleidžia į tokį tinklą jokių konkurentų“, - pasakė Europos Komisijos energetikos generalinio direktorato vadovas Philipas Lowe. - Dėl šios problemos yra būtinas kompromiso tarp Rusijos ir Europos Sąjungos ieškojimas“.

Briuselyje vykusioje konferencijoje „Enegetinis dialogas: Rusija – Europos Sąjunga. Dujų aspektas“ taip pat pasisakė Rusijos dujų draugijos prezidentas Valerijus Jazevas, kuris baiminasi, kad Europos Sąjunga, remdamasi savo naujomis taisyklėmis, leis „Gazprom“ infrastruktūra naudotis kitoms kompanijos ir tuo pačiu, konfiskuos Rusijos nuosavybę.

„Trečiasis energetinis paketas iš dalies diskriminuoja dalyvius iš trečiųjų šalių, kurios nepatenka į Europos bendriją, - teigė V. Jazevas. - Šio paketo problema – jo paties žala Europai, nes ji gali sumažinti savo investicinį patrauklumą, kaip mes ir prognozavome ir kaip teigė analitikai.“

Europos Sąjungoje kuriama vieninga energetinė sistema, kur dujos turi vienodai kainuoti visiems. Tačiau „Gazprom“ kontrolė savo tinkle leidžia jai diktuoti savo kainas, kurios dažniausiai priklauso nuo politinių Maskvos užgaidų. Tokiu būdu, Lietuvai dujos kainuoja tris kartus daugiau nei Vokietijai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA