Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES institucijoms - Graikijos siuntiniai su paslėptais sprogmenimis

ES institucijoms - Graikijos siuntiniai su paslėptais sprogmenimis

Graikijos policijos pareigūnai detonavo du iš dešimties paketus su sprogstamaisiais įtaisais, adresuotais ES institucijoms. „Abiejuose siuntiniuose buvo rasta paslėptų sprogmenų, kuriuos pareigūnai detonavo. Vienas siuntinių buvo skirtas Europos Policijos Biurui (Europolui), kitas - Europos Teisingumo Teismui, - naujienų agentūrai „Reuters“ teigė vienas operacijoje dalyvavęs pareigūnas.

Europos Policijos Biuras yra Hagoje, Nyderlanduose, o bloko aukščiausiojo teismo būstinė įsikūrusi Liuksemburge.

Pasak Graikijos policijos pranešimų, šalies tarptautinio oro pašto ir siuntų paslaugos bus sustabdytos keletui dienų, kol paskutiniai vienuolika paketų su sprogstamaisiais įtaisais bus detonuoti Atėnuose.
Vienas paketas su sprogmenimis pirmadienį buvo išsiųstas Prancūzijos prezidentui Nicolas Sarkozy, du paketai išsiųsti Graikijos Parlamentui, o aštuoni pasiekė Bulgarijos, Rusijos, Vokietijos, Šveicarijos, Meksikos, Čilės, Nyderlandų ir Belgijos ambasadas.

Saugumo šaltiniai taip pat pranešė, kad į Vokietijos kanclerės Angelos Merkel biurą Berlyne antradienį taip pat buvo atsiųstas paketas su sprogmenimis. Siuntinys buvo išsiųstas iš Graikijos oro paštu ir pristatytas siuntų gabenimo bendrovės „UPS“. Kaip paketo siuntėjas buvo nurodyta Graikijos ekonomikos ministerija.

Dar vienas siuntinys buvo adresuotas Italijos premjerui Silvio Berlusconi. Į įtartiną paketą dėmesys atkreiptas įprastos kontrolės metu Bolonijos oro uoste. Kontrolės metu paketas užsidegė, tačiau niekas nenukentėjo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA