Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES griežčiausiai bus ribojamos bankininkų premijos

ES griežčiausiai bus ribojamos bankininkų premijos

Nuo kitų metų Europoje griežčiau negu kitur pasaulyje bus ribojamos bankų valdytojų premijos. Tai numato trečiadienį Europos Parlamento patvirtinta direktyva. Ji taip pat paskatins bankus turėti didesnį kapitalo rezervą. Šios priemonės skirtos užkirsti kelią finansų krizėms, praneša EP spaudos tarnyba.

Direktyvoje numatyta, jog bankų valdytojams ir kitiems aukšto rango asmenims išmokamos premijos turi būti proporcingos fiksuotiems jų atlyginimams. Tik 30 proc. (o kai premija itin didelė – tik 20 proc.) premijos galės būti iš anksto išmokama grynaisiais. Pusė premijos bus laikoma neapibrėžtuoju kapitalu (angl. contingent capital), kuris galės būti panaudotas ištikus krizei. Be to, jei investicijos neatsiperka tiek, kiek tikėtasi, didesnės premijos dalies išmokėjimas turės būti atidėtas bent trejiems metams. Jei banko turtas įkeistas, premijos apskritai negalės būti išmokamos be pateisinamo pagrindimo.

Bankai taip pat bus įpareigoti teikti pirmenybę įsiskolinimo valstybei panaikinimui, o ne premijoms. Sugriežtės ir bankų prekybinės veiklos bei pakartotinio pakeitimo vertybiniais popieriais reikalavimai, o tai turėtų paskatinti bankus keliskart padidinti savo rezervo kapitalą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA