Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Catherine Ashton

ES diplomatijos vadovė vyksta derybų su naujuoju Egipto režimu

Europos Sąjungos (ES) diplomatijos vadovė išvyksta į Kairą trečiadienį, kitą dieną po to, kai toje šalyje buvo prisaikdinta laikinoji vyriausybė, pakeitusi islamiškų pažiūrų prezidento Mohamedo Mursi administraciją, nuverstą kariškių prieš dvi savaites.

Netikėtai paskelbusi apie šį vizitą, ES išorės politikos vadovė Catherine Ashton sakė, kad savo kelione ji turinti paraginti Kairą kuo greičiau grįžti prie demokratinio valdymo.

"Vykstu į Egiptą sustiprinti mūsų žinios, kad privalo vykti visus įtraukiantis politinis procesas, apimantis visas grupes, kurios palaiko demokratiją", - pažymėjo C. Ashton.

Tiek įtakinga Musulmonų brolija, iškėlusi į valdžią M. Mursi, tiek ultrakonservatyvioji partija "al Nur" atsisakė dalyvauti naujoje administracijoje.

MyEP primena, kad 2013 m. liepos 4 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl krizės Egipte.

Joje buvo išreikštas gilus susirūpinimas dėl padėties Egipte po karinio įsikišimo.

EP pabrėžia, kad kaip galima greičiau įgaliojimai turėtų būti suteikti demokratiškai išrinktoms civilinėms valdžios institucijoms; išreiškia savo ypatingą solidarumą su visais egiptiečiais, kurie brangina savo šalies demokratinius siekius, ir ragina nedelsiant sugrįžti prie demokratinio proceso, įskaitant laisvų ir nešališkų Prezidento ir parlamentinių rinkimų surengimą visapusiškai įtrauktiname procese, dalyvaujant visiems demokratiniams dalyviams;

EP pavedė pirmininkui Martinui Schulzui perduoti šią rezoliuciją Tarybai, Komisijai, Komisijos pirmininko pavaduotojai ir Sąjungos vyriausiajai įgaliotinei užsienio reikalams ir saugumo politikai, valstybių narių parlamentams bei vyriausybėms ir Egipto parlamentui ir vyriausybei.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA