Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Catherine Ashton

ES diplomatijos vadovė sulaukė dar vieno pažeminimo - dėl prancūzų kalbos

Kritikuojama už tai, kad netinkamu laiku atsidūrė netinkamoje vietoje, kad stokoja patirties, o Europos Sąjungos (ES) diplomatinę tarnybą kuria daugiausia su Didžiosios Britanijos pareigūnais, ES diplomatijos vadovė baronienė Catherine Ashton patyrė dar vieną pažeminimą – jai liepta patobulinti savo prancūzų kalbos įgūdžius.

Grįžti atgal į mokyklą jai pasiūlė vienas aštriausių jos kritikų - Prancūzijos Europos reikalų ministras Pierre Lellouche. Ir toks jo pasiūlymas buvo priimtas.

„Aš kalbėjau su Pierru per pertraukėlę užsienio reikalų ministrų susitikime. Aš džiaugiuosi. Aš priėmiau tą pasiūlymą“, - teigė ES diplomatijos vadovė. Dar iki vasaros ji ketina nuvykti į prancūzų kalbos stovyklą Avinjone.

Baronienė Ashton „The Times“ sakė puikiai suprantanti prancūzų kalbą, tačiau jai stinga žodžių kalbėti sklandžiai.

„Kaip jūs pastebėjote, aš suprantu prancūzų kalbą tikrai gerai. Sunkiau su kai kuriais techniniais terminais, bet aš kalbu prancūziškai“, - prancūzų kalba dienraščiui kalbėjo baronienė.

Tuo tarpu prancūzai didžiuojasi jų kalbos naudojimo tradicijomis diplomatijoje ir baronienė Ashton išskirtinėje prancūzų kalbos mokykloje netoli Avinjono Prancūzijos pietuose bus Tarptautinės Frankofonijos organizacijos viešnia. Per savaitę 18 amžiaus pilyje ji turės 50 valandų prancūzų kalbos pamokų, neminint ir lauke įrengto baseino – toks kursas jai kainuos 3 tūkst. 780 eurų (13 tūkst. litų).

Prancūzai buvo aršiausi baronienės Ashton kritikai, kai ši tik pradėjo vadovauti ES diplomatijai. Kai C. Ashton nusprendė neskubėti vykti į žemės drebėjimo nusiaubtą Haitį ir parodyti ES pagalbos, P. Lellouche tuomet komentavo, kad „ne kiekvienas yra Nicolas Sarkozy“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA