Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Catherine Ashton

ES diplomatijos vadovė C. Ashton atmetė raginimą dalyvauti Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijoje

Europos Sąjungos (ES) išorės politikos vadovė Catherine Ashton atmetė vieno įtakingo Europos Parlamento nario raginimą dalyvauti penktadienį Osle vyksiančioje Nobelio taikos premijos teikimo ceremonijoje, ignoruojant Kinijos daromą spaudimą, rašo nepriklausoma Briuselio svetainė "EUobserver".

"Nei aukštoji atstovė/viceprezidentė, nei abu prezidentai nėra konkrečiai pakviesti. ES bus atstovaujama normaliai - ES delegacijos vadovo, kurį lydės visi 27 ES ambasadoriai (prie Norvegijos). Taip buvo susitarta tarp visų (Bendrijos) narių ir tai yra normali pozicija", - sakė C.Ashton atstovas spaudai Darrenas Ennisas.

Kalbėdamas apie prezidentus, atstovas turėjo omenyje ES prezidentą Hermaną Van Rompuy ir Europos Komisijos pirmininką Jose Manuelį Barroso.

Šis pranešimas tapo atsaku į Prancūzijos europarlamentaro Danielio Cohn-Bendito, kuris yra vienas iš Žaliųjų frakcijos vadovų, prašymą, kad C.Ashton pademonstruotų solidarumą su šių metų Nobelio taikos premijos laureatu - kalinamu Kinijos disidentu Liu Xiaobo.

"Jeigu ponia C. Ashton sakytų norinti dalyvauti Nobelio premijos ceremonijoje, Oslo vyriausybė neuždraustų jai atvykti į šalį, o Nobelio komitetas taip pat nepaliktų ant ledo. Klausimas, ar ji turės valios vykti ir pademonstruoti, kad Europa gina žmogaus teises ir žodžio laisvę", - D.Cohn-Benditas atsakė į C.Ashton deklaruotą poziciją.

Norvegijos Nobelio institutas antradienį pažymėjo, kad į Taikos premijos teikimo ceremoniją savo atstovus pareiškė atsiųsiančios 44 ambasados. Tuo tarpu 19 šalių atstovybės šiuos kvietimus atmetė, o dvi dar nebuvo atsakiusios.

Ceremonijoje atsisakė dalyvauti Kinija, Rusija, Kazachstanas, Kolumbija, Tunisas, Saudo Arabija, Pakistanas, Serbija, Irakas, Iranas, Vietnamas, Afganistanas, Venesuela, Filipinai, Egiptas, Sudanas, Ukraina, Kuba ir Marokas.

Alžyras ir Šri Lanka savo atsakymų kol kas nepateikė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA