Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Connie Hedegaard

ES: derybos dėl klimato kaitos žengia atgal

Europos tautos niekaip neprieina vieningo susitarimo dėl rūpinimosi pasaulio klimatu. Praėjusios savaitės derybos Bonoje išryškino daugybę nesutarimų šiuo klausimu - ES net išreiškė susirūpinimą, kad diskusijos apie pasaulio klimatą tampa vis nekonstruktyvesnės, praneša „EUobserver“.

„Šios derybos, jei jas taip galima pavadinti, nė kiek nepasistūmėjo į priekį“, - sakė už klimatą atsakinga EU komisarė Connie Hedegaard. Taip ji įvertino parengiamąsias Jungtinių Tautų (JT) derybas, įvykusias rugpjūčio 6 dieną Vokietijoje. Metų pabaigoje Kankune (Meksikoje) įvyks aukščiausio lygio vadovų derybos pasaulio klimato klausimu.

„Tokia prasta tendencija gali sužlugdyti ateinantį gruodį Kankune vyksiančią pasaulio klimato konferenciją – jeigu viskas bus taip pat, pasaulis nesulauks to, ko jis tikisi iš šios konferencijos“, - kalbėjo C.Hedegaard.

JAV savo ruožtu apkaltino kelias besivystančias šalis, kad jos nesilaiko Kopenhagos susitarimo – trijų puslapių dokumento, kuriame kelios valstybės jau besibaigiančioje JT klimato konferencijoje, vykusioje praėjusiais metais Danijoje, paskubomis surašė esminius su klimatu susijusius principus. Šis dokumentas net nebuvo priimtas.

JAV derybininkas Jonathanas Pershingas penktadienį pareiškė: „Tai man kelia didžiulį susirūpinimą. Deja, praėjusią savaitę ne kartą pamatėme, kad kai kurios šalys priešinasi tam, ko pasiekta Kopenhagoje - jos vis taikosi žengti žingsnį atgal.“

Vašingtone siekiama, kad besivystančios šalys laikytųsi turtingesnių šalių susitarimo ir smarkiai sumažintų anglies naudojimą pramonėje. JAV atstovai teigia, kad besivystantis pasaulis per daug pabrėžia kitų, o ne visų šalių įsipareigojimus, susijusius su išteklių naudojimo mažinimu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA