Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Nursultanas Nazarbajevas

ES, be kalbų, nieko nedaro projektui „Nabucco" įgyvendinti, mano Nazarbajevas

Europos Sąjunga (ES) nesiima jokių realių žingsnių projektui "Nabucco" įgyvendinti, sekmadienį pareiškė Kazachstano prezidentas Nursultanas Nazarbaejvas. "Kazachstanas niekada nebuvo prieš "Nabucco". Visa klausimo esmė ta, kad Europos Sąjunga, be kalbų, - tegu tai neskamba kaip mano kritika, bet tai yra taip, - nieko dėl šio projekto įgyvendinimo nedaro", - sakė jis bendroje su Vokietijos kanclere Angela Merkel spaudos konferencijoje Astanoje.

"Kad Kazachstanas dalyvautų "Nabucco", reikia bent jau dviejų dalykų: arba nutiesti dujotiekį Kaspijos dugnu per Kaukazą į Juodąją jūrą ar toliau, arba Kaspijos jūros mūsų krante pastatyti suskystintųjų dujų gamyklą. Nei vienu, nei kitu klausimu nieko nedaroma, tik kalbama", - pridūrė valstybės vadovas.

Jis priminė, kad daug dujų turintis Turkmėnistanas pareiškė, kad "galėtų dalyvauti projekte "Nabucco" bet nemato šios problemos sprendimo".

"Europos Sąjunga galėtų aktyviau spręsti su mumis šio projekto įgyvendinimo klausimus", - pabrėžė N.Nazarbajevas.

Dujotiekio "Nabucco" projektas numato tiekti dujas iš Kaspijos regiono šalių į Europą apeinant Rusiją. 3300 km dujotiekio statybos biudžetas vertinamas 7,9 mlrd. eurų. Konsorciumo dalyviai - Vokietijos RWE, Austrijos OMV, Turkijos "Botas", Rumunijos "Transgaz", Bulgarijos "Bulgargaz" ir Vengrijos MOL.

Kol kas neaiški šio dujotiekio pripildymo išteklių bazė. Numatoma, kad dujų šaltiniai vamzdynui bus Azerbaidžanas, Turkmėnija ir Iranas, bet su jais nepasirašyta jokių įpareigojamų dokumentų.

"Nabucco" tiesimą numatoma pradėti 2011 metais, o jį atiduoti naudoti - 2014 metų pabaigoje - 2015 metų pradžioje.

Nabucco, nabucco-pipeline.com
Nabucco, nabucco-pipeline.com
BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA