Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES atnaujins sankcijai Baltarusijai

ES atnaujins sankcijai Baltarusijai

Europos Sąjunga (ES) ateinančią savaitę atnaujins draudimą išduoti vizas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai ir kitiems jo vyriausybės pareigūnams, atsakydama į griežtas priemones prieš demonstrantus, dalyvavusius protestuose po pernai gruodį vykusių ginčijamų prezidento rinkimų, pranešė Bendrijos diplomatai.

Vakarų šalių vyriausybės susirūpino dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje ir spaudė A.Lukašenką paleisti šimtus protestuotojų, suimtų po rinkimų, kuriuos opozicija ir tarptautiniai stebėtojai vadina suklastotais.

Numatoma, kad pirmadienį Briuselyje susirinksiantys ES užsienio reikalų ministrai atnaujins draudimą išduoti vizas, kuris buvo įšaldytas 2008 metais, Bendrijai siekiant paskatinti reformas Baltarusijoje.

"Iš principo sutarta - vizų apribojimai bus grąžinti", - sakė vienas ES diplomatas.

Bendrija suvaržė A.Lukašenkos ir kai kurių kitų Baltarusijos pareigūnų galimybes išvykti į užsienį, taip pat įšaldė jų sąskaitas užsienyje po 2006 metais vykusių prezidento rinkimų. Finansinės sankcijos nebuvo įšaldytos, o vėliau ES tikriausiai dar paskelbs naujų.

Į 27 ES šalis bus uždrausta atvykti daugiau nei 150 Minsko pareigūnų, tarp jų atsakingiems už smurtą po rinkimų, nurodė diplomatas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA