Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
ES atmetė pasiūlymą skaičiuojant biudžeto deficitą neįtraukti pensijų sistemos reformų kaštų

ES atmetė pasiūlymą skaičiuojant biudžeto deficitą neįtraukti pensijų sistemos reformų kaštų

Europos Sąjunga (ES) atmetė Bendrijos šalių, tarp jų Lenkijos ir Lietuvos, prašymą pakeisti apskaitos taisykles, susijusias su pensijų sistemos reformomis ir biudžeto deficitu, šeštadienį pranešė Lenkijos dienraštis "Rzeczpospolita".

Šis pakeitimas būtų leidęs šalims, kurios planuoja pertvarkyti savo pensijų sistemas, sumažinti biudžeto deficitus ir vyriausybės įsiskolinimus, neįtraukiant į viešąsias išlaidas šių reformų kaštų.

"Ministerija gavo laišką, kuriame Europos Komisija atmetė pasiūlymus pakeisti (vyriausybės) įsiskolinimų apskaitos taisykles", - Lenkijos finansų ministerijos atstovė spaudai Magdalena Kobos sakė laikraščiui "Rzeczpospolita".

Rugpjūtį Lietuva, Latvija, Bulgarija, Švedija, Slovakija, Vengrija, Rumunija, Lenkija ir Čekija bendrame laiške kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama peržiūrėti pensijų reformų kaštų, kurie didina biudžeto deficitą, nors kuria ilgalaikę naudą, apskaitos tvarką.

Daugiausiai problemų kėlė faktas, jog šalys, reformavusios savo vienpakopes pensijų sistemas, kad jaunesni darbuotojai galėtų kaupti dalį lėšų senatvei privačiuose pensijų fonduose, dabar nesurenka pakankamai pinigų, kad padengtų socialines išmokas senesniems darbuotojams ir pensininkams.

Lenkijoje į privačius pensijų fondus kasmet pervedama apie 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Šios šalies valdančiosios partijos "Pilietinė platforma" parlamentinės frakcijos lyderis Tomaszas Tomczykiewiczius sakė, kad planuota pataisa būtų leidusi sumažinti vyriausybės įsiskolinimą iki maždaug 40 proc. BVP.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA