Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Martinas Schulzas

EP vadovas prakalbo apie palankesnes sąlygas Graikijai

Tarptautiniai kreditoriai turi skirti Graikijai daugiau laiko grąžinti paskoloms, išduotoms krizei įveikti. Tokią nuomonę išsakė Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas, pirmadienį duodamas interviu "Zeit Online".

"Mums reikėtų skirti Atėnams daugiau laiko paskoloms grąžinti ir sumažinti jau išduotų paskolų palūkanas", - pareiškė Vokietijos politikas. Pasak jo, "jeigu tai padėtų Graikijai konsoliduojant biudžetą, toks žingsnis būtinas".

Tokį kreditavimo sąlygų švelninimą kai kurie vietos ekspertai vertina kaip tam tikrą Graikijos valstybinio įsiskolinimo nurašymą, prieš kurį vienareikšmiškai pasisako Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir finansų ministras Wolfgangas Schaeuble.

Be to, Europos Parlamento vadovas pabrėžė Europos bankų vaidmenį. Jo nuomone, Europos bankus būtina aktyviau įtraukti į kovą su krize valiutų bloke.

Tokią situaciją, kai kreditavimo institucijos žema Europos centrinio banko palūkanų norma (0,5 proc.) naudojasi vien tik savo interesais ir neprisideda prie krizės ištiktų ekonomikų plėtros, M. Schulzas vadino neleistina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA