Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jerzy Buzekas

EP vadovas mano, kad romų problema bendra visai Europai

Europos Sąjungos šalims tenka bendra atsakomybė dėl romų padėties Europoje, pareiškė Europos Parlamento vadovas Jerzy Buzekas.
Spaudos konferencijoje ketvirtadienį Briuselyje per Europos Sąjungos vadovų susitikimą jam teko atsakinėti beveik vien į klausimus apie situaciją dėl romų, nors ji ir nebuvo įtraukta į ES susitikimo darbotvarkę.

"Mes visi turime prisiimti atsakomybę. Yra bendra Europos Sąjungos atsakomybė. Mes turime socialinį modelį, kurio tikslas - kovoti su skurdu ir socialine atskirtimi. Dabar kaip tik vyksta kova su skurdu", - sakė J.Buzekas.

Jis pridūrė, jog mano esąs asmeniškai atsakingas. Tačiau problema, jo nuomone, susijusi ne tik su romais ir Prancūzija, tai "gili, reali visos Europos Sąjungos problema".

Parlamento pirmininkas mano, jog atėjo laikas giliau pamąstyti šia tema, nes daugelyje šalių matyti įtampa dėl kai kurių mažumų.

"Politikos vadovai negali vengti savo atsakomybės šiuo klausimu", - pabrėžė jis.

J.Buzeko nuomone, Europos Sąjunga turi parodyti, jog sugeba efektyviai veikti, kad susidaro situacijos, reikalaujančios greitų sprendimų. Tai, kad į šį klausimą įsikišo Europos Komisija, Europos Parlamento pirmininko nuomone, yra geras ženklas.

J.Buzeko teigimu, tarp ES susitikimo dalyvių nėra įtemptos atmosferos nei posėdžių salėje, nei užkulisiuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA