Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (22)
Michailas Chodorkovskis

EP siūlo sankcijas su M.Chodorkovskio byla susijusiems Rusijos pareigūnams

Europos Parlamento (EP) nariai siūlo pritaikyti ekonomines ir vizų sankcijas Rusijos pareigūnams, susijusiems su buvusio "Jukos" vadovo Michailo Chodorkovskio teismu ir nuosprendžiu, antradienį rašo "Kommersant".

Gruodžio pabaigoje Maskvos teismas nuteisė M. Chodorkovskį ir jo verslo partnerį Platoną Lebedevą 14 metų laisvės atėmimo antroje jiems iškeltoje byloje. Tai reiškia, kad abu vyrai, kurie už grotų jau praleido septynerius metus už mokesčių slėpimą ir sukčiavimą, į laisvę išeis tik 2017 metais.

EP žmogaus teisių pakomitetis pirmadienį aptarė teismo nuosprendį M. Chodorkovskiui ir P. Lebedevui.

Grupė europarlamentarų, vadovaujamų Europos liberalų demokratų bei reformų partijos vicepirmininkės Kristiinos Ojuland, nusprendė, kad Rusijos pareigūnams, susijusiems su M. Chodorkovskio ir P. Lebedevo bylomis, reikėtų pritaikyti ekonomines ir vizų sankcijas.

K. Ojuland atstovas spaudai Joelis Hirvis laikraščiui "Kommersant" sakė, kad politikė pasiūlė pritaikyti sankcijas pareigūnams dėl įvairių įstatymų ir žmogaus teisių pažeidimų teismo proceso metu. Anot atstovo, sankcijos dabar lieka vienintele priemone, galinčia priversti Rusijos valdžią gerbti įstatymus, nes anksčiau EP ir kitos Europos institucijos bergždžiai bandė priversti kolegas iš Rusijos keisti savo požiūrį.

Rusija neigia jai metamus kaltinimus, esą buvo pažeistos žmogaus teisės ir įstatymai, bei tvirtina, kad bausmė M. Chodorkovskiui ir P. Lebedevui buvo skirta pelnytai. Esą už tokius sunkius ekonominius nusikaltimus Amerikoje grėstų laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

"Jie (EP) bando įbauginti mūsų teismų teisėjus. Mūsų reakcija kaip tik priešinga. Bylos politizavimas labai kenkia teisminiam procesui. EP narių sprendimų pasirinkimas mus stebina", - sakė Rusijos parlamento Užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas Andrejus Klimovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA