Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP siekia nutraukti prekybą neteisėtai kertama tropine mediena

EP siekia nutraukti prekybą neteisėtai kertama tropine mediena

Nuo 20 iki 40 proc. pasaulinės rinkos užima mediena iš nelegaliai kertamų tropikų miškų. Sekdamas JAV pavyzdžiu, prieš metus Europos Parlamentas balsavo dėl draudimo ES prekiauti mediena iš negrįžtamai naikinamų natūralių atogrąžų miškų. EP Aplinkosaugos komitetas nesutinka nusileisti Taryboje posėdžiaujančių ES šalių vyriausybių atstovų norui sušvelninti siūlomus apribojimus.

„Visų frakcijų atstovai pritaria siūlymui ES rinkoje visiškai uždrausti prekiauti neteisėtai iškirsta atogrąžų mediena, išplėsti atsekamumo reikalavimus, numatyti minimalų nuobaudų lygį ir įtvirtinti ir baudžiamąją atsakomybę“, – pakartotinai išreikštą Aplinkosaugos komiteto poziciją reziumuoja pranešėja atogrąžų medienos klausimu britų žaliųjų atstovė Caroline Lucas. 

Europa – grėsmė tropikų bioįvairovei

„Metų metus ES pamokslavo apie nelegalią medieną – svarbiausią miškų nykimą skatinančią priežastį – tačiau veidmainiškai išliko viena didžiausių jos rinkų. Tai kelia grėsmę bioįvairovei ir vietinėms tautoms“, – kritikos Europai negaili politikė.

Viliamasi, kad Parlamentui ir Tarybai kompromisą dėl importo draudimo pavyks rasti iki liepą numatyto antrojo svarstymo EP plenariniame posėdyje. Europarlamentarai nusivylę, kad Tarybos patvirtintame tekste nenumatytas draudimas ES teritorijoje prekiauti neteisėtai kirsta atogrąžų mediena, neįtvirtintos sankcijos ir baudžiamoji atsakomybė, nesilaikoma EP reikalavimų dėl tikrinančiųjų organizacijų pripažinimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA