Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP siekia, kad sulaikytiesiems užsienyje būtų užtikrinti vertėjai

EP siekia, kad sulaikytiesiems užsienyje būtų užtikrinti vertėjai

Didžioji dauguma Europos Parlamento pilietinių teisių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto narių ketvirtadienį, balandžio 8 d. pritarė planui užtikrinti ES piliečiams teisę į vertėją į jų kalbą baudžiamojo teismo procesą kitoje ES valstybėje narėje metu.

Vadovaujantis siūlomomis taisyklėmis, Ispanijoje suimtam Vokietijos futbolo sirgaliui arba turistui iš Italijos, pakliuvusiam į avariją Švedijoje, turi būti užtikrinta teisė į vertėją tyrimo metu, pavyzdžiui, kai policija vykdo apklausą ar bendraujama su advokatais, skelbia "EuObserver".

Parlamento narių teigimu, vertėjo paslaugas turės apmokėti ne įtariamasis, bet valstybė narė.

Valstybės narės taip pat bus atsakingos už raštu ir žodžiu verčiančių vertėjų rengimą, teisinių reikalų sutvarkymą bei tarptautinio nepriklausomų profesionalių vertėjų registro sudarymą.

Įstatymo projektas taip pat bus taikomas Europos arešto orderio išdavimo atvejais. 2007 m. buvo išduota apie 11 tūkst. Europos arešto orderių. Palyginimui, 2005 m. jų buvo išduota 6 900.

Vadovaujantis Šengeno informacinės sistemos II taisyklėmis, asmuo, kurio suėmimui išduotas Europos arešto orderis, turi būti suimamas bet kurioje šalyje narėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA