Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP ragina visas ES valstybes nares pripažinti Kosovą

EP ragina visas ES valstybes nares pripažinti Kosovą

Europos Parlamentas Strasbūre ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kurioje visos Europos Sąjungos valstybės narės raginamos pripažinti Kosovo nepriklausomybę, praneša Serbijos naujienų agentūra „Tanjug“.

Už rezoliuciją balsavo 455, prieš – 150 Parlamento narių. Joje penkios likusios ES valstybės narės raginamos pripažinti Kosovo nepriklausomybę, kad Europos politika būtų veiksmingesnė, o ES valstybės narės laikytųsi bendros užsienio politikos Kosovo atžvilgiu.

Iš 27 valstybių narių Kosovo nepriklausomybės nepripažino tik Ispanija, Rumunija, Slovakija, Graikija ir Kipras.

Rezoliucijoje taip pat kreipiamasi į Serbijos vyriausybę, raginant ją būti praktiška Kosovo statuso atžvilgiu ir neblokuoti Kosovo narystės tarptautinėse organizacijose.

Kosovo vadovybė raginama siekti progreso kovoje su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, bei vykdant decentralizavimo ir administravimo reformas.

Serbija šiuo metu išreiškia abejones dėl Kosovo, kurį vis dar laiko pietine savo provincija, vienašališko nepriklausomybės deklaravimo Tarptautiniame Teisingumo Teisme teisėtumo.

EP rezoliucijoje teigiama, kad būsimas tarptautinio Teisingumo Teismo sprendimas neturėtų paveikti politinių strategijų, kurios yra palankios visiems Kosovo ir jo kaimynių gyventojams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA