Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP pritarė sankcijoms Rusijos pareigūnams, kurie gali būti susiję su S.Magnitskio žūtimi

EP pritarė sankcijoms Rusijos pareigūnams, kurie gali būti susiję su S.Magnitskio žūtimi

Europos Parlamento Užsienio reikalų komitetas vienbalsiai pritarė vizų sankcijų skyrimui Rusijos pareigūnams ir saugumo pareigūnams, galimai susijusiems su „Hermitage Capital“ fondo teisininko Sergejaus Magnitskio žūtimi, praneša Rusijos naujienų portalas „Grani.ru“. S.Magnitskis mirė 2009 m. lapkritį kalėjimo ligoninėje po metus trukusio įkalinimo, laukdamas teismo byloje dėl mokesčių nemokėjimo.

Komiteto sprendime taip pat minima būtinybė konfiskuoti šių asmenų turtą užsienyje. Sankcijas siūloma taikyti maždaug 60 Rusijos pareigūnų. Apie tai dienraščiui „Echo Moskvy“ pranešė „Hermitage Capital“ bendrovės atstovai.

„Vienbalsiai Užsienio reikalų komiteto narių priimta rezoliucija dėl vizų ir ekonominių sankcijų skyrimo parodo visų Europos teisės aktų leidėjų bei ES valstybių narių bei politinių partijų vienybę remiant šias priemones. Tai mūsų bendrų vertybių išraiška žmogaus teisių ir laisvių apsaugos atžvilgiu ir patvirtinimas, kad šios vertybės nėra tušti žodžiai, ir kad tarptautinės konvencijos principų dėl kankinimų draudimo, turėtų būti laikomasi visose Konvencijos Šalyse“, - rezoliuciją pakomentavo EP Žmogaus teisių pakomitečio pirmininkė Heidi Hautala.

Ši teisės aktų leidybos iniciatyva sekė po analogiškos priemonės, kurios ėmėsi JAV įstatymų leidėjai, pristatę įstatymo projektą „Teisingumas Sergejaus Magnitskio atžvilgiu – 2010 m. teisės aktas“.

Įstatymo projektas Kongresui buvo pateiktas rugsėjo 29 d. „Praėjus beveik metams po S.Magnitskio mirties, pagrindiniai šio nusikaltimo dalyviai ir toliau užima pareigas Rusijos valstybės tarnybose. Tapo akivaizdu, kad norėdami pasiekti bent kažkiek teisingumo, privalome imtis savų priemonių JAV“, - sakė vienas įstatymo projekto iniciatorių, senatorius Benjaminas Cardinas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA