Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (13)
EP prašo liautis pjaustyti rykliams pelekus

EP prašo liautis pjaustyti rykliams pelekus

Europarlamentarė Alyn Smith iš Škotijos Nacionalistų partijos Europos Komisijai (EK) įteikė Europos Parlamento pasirašytą deklaraciją, kurioje išsakytos tvirtos Parlamento pozicijos prieš ryklių pelekų šalinimo praktiką. Rašytinis pareiškimas ragina EK nedelsiant pateikti įstatymo pasiūlymą, draudžiantį ryklių pelekų šalinimą Europos Sąjungoje (ES), skelbiama Škotijos Nacionalistų Partijos tinklalapyje.

Ryklių pelekų sriuba laikoma ypatingu delikatesu, kurio gamybai nuo gyvų ryklių nupjaunami nugaros pelekai. Po šios skausmingos procedūros suluošinti rykliai išmetami atgal į jūrą, kur nugaišta. Šiuo metu trečdaliui Europos vandenyse gyvenančių ryklių rūšių gresia išnykimas, taip pat labai sumažėjo ir taip labai lėtai augančių ryklių populiacija, todėl pelekų šalinimo praktikos uždraudimas privalo būti priimtas nedelsiant.

„Džiaugiuosi, kad deklaracija buvo pakankamai remiama, kad ji taptų oficialia Europos Parlamento politika“, - sakė A.Smith.

„Šiuo metu ES galiojantis ryklių pelekų šalinimo draudimas yra apgailėtinai neadekvatus, todėl Parlamentas nuo 2006 m. turi antrą progą pareikalauti Komisijos, kad pastaroji panaikintų draudimo šalinti pelekus trūkumus ir sugriežtintų priežiūros priemones. ES draudimas šalinti pelekus yra pats švelniausias visame pasaulyje, nes juo taikomos išimtys, kuriomis leidžiama kūną ir pelekus į krantą ištraukti atskirai“.

„Tikiuosi, kad Komisija imsis ryžtingų priemonių padėčiai pakeisti“, - pridūrė parlamentarė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA