Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP pranešėjas: Makedonijai būtina išspręsti ginčą dėl šalies pavadinimo

EP pranešėjas: Makedonijai būtina išspręsti ginčą dėl šalies pavadinimo

Europos Parlamento specialusis pranešėjas Makedonijai Zoranas Thaleris teigia, kad neišsprendusi savo ginčo su Graikija dėl šalies pavadinimo, birželio mėn. Makedonija gali neišgirsti konkrečios derybų pradžios dėl narystės ES datos, informuoja „Makfax“.

„Jei bus pažanga, Makedonijos derybos bus pradėtos, įskaitant konkrečius pokalbius su valstybe, kas būtų gerai. Priešingu atveju, ir nelaimei šiuo metu tai yra daug labiau tikėtina galimybė, Makedonija gali būti palaipsniui išimta iš darbotvarkės. Tai reiškia, kad jūs nebebūsite Europos Komisijos dėmesio centras, - praėjusią savaitę Skopjėje susirinkusiems žurnalistams teigė Z. Thaleris.

„Mes darome viską, ką galime, kad išspręstume ginčą ir prisijungtume prie ES, dėl to neturėtų būti jokių abejonių”, - penktadienį sakė Makedonijos ministras pirmininkas Nikola Gruevskis.

Šiuo metu Graikija nesutinka, kad buvusi Jugoslavijos respublika Makedonija turėtų tokį patį pavadinimą kaip ir Graikijos regionas. Skopjei siūloma šalies pavadinimą keisti į Šiaurės Makedoniją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA