Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jerzy Buzekas

EP pirmininkas pasveikino Lietuvą su Kovo 11-ąja

Pirmadienį Strasbūre pradėdamas Europos Parlamento plenarinę sesiją, jo pirmininkas Jerzy Buzek pasveikino Lietuvą su nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiu. Jis priminė, jog tarp Lietuvoje išrinktų europarlamentarų yra net keturi Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai.

EP pirmininkas dar prisiminė 1990-ųjų kovo 11 d. Estijos Kongreso deklaraciją apie ketinimą atkurti šalies nepriklausomybę, taip pat 51-ąsias Tibeto sukilimo metines. Jis paragino Kinijos valdžią „pakeisti savo politiką Tibete“ ir atnaujinti dialogą su Dalai Lama. Parlamento vadovas taip pat padarė pareiškimą Tarptautinės moters dienos proga.

J. Buzek informavo apie europarlamentarui iš Jungtinės Karalystės Nigel Farage (Laisvės ir demokratijos Europa) skirtą nuobaudą už Europos Vadovų Tarybos pirmininko Herman Van Rompuy įžeidimą praėjusioje plenarinėje sesijoje. Šiam EP nariui skirta didžiausia galima nuobauda – jis negaus dienpinigių 10 dienų (viso 2980 eurų).

Parlamento vadovas išreiškė užuojautą artimiesiems tų, kurie žuvo per žemės drebėjimus Turkijoje ir Čilėje bei audrą Europos šalyse (daugiausia Prancūzijoje). Savo ruožtu jis pažadėjo kartu su Belgijos pareigūnais siekti pagerinti saugumą ES institucijų prieigose Briuselyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA