Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai

EP pirmininkas grasina sankcijomis Baltarusijai

Jeigu Baltarusijos valdžia ir toliau persekios lenkų mažumą šioje šalyje ir demokratinę opoziciją, tai gali tikėtis, jog bus nutraukta jai skirta finansinė parama, penktadienį Gdanske pareiškė Europos Parlamento pirmininkas Jerzis Buzekas, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Europos Parlamento pirmininkas dalyvavo šiame Lenkijos pajūrio mieste surengtoje tarptautinėje konferencijoje "Šiaurės Europos energetinis saugumas".

Susitikime su žurnalistais J.Buzekas sakė, jog ateinančią savaitę Baltarusijos valdžios veiksmus lenkų mažumos atžvilgiu svarstys Europos parlamentas.

"Bus iškeltos visiškai aiškios sąlygos. Jeigu tokia politika tautinių mažumų, ne tik lenkų, bei demokratinės opozicijos atžvilgiu bus toliau vykdoma, tai negali būti jokios kalbos apie paramą Baltarusijai, kreditus Baltarusijai bei galimybes Baltarusijos pareigūnams keliauti. Tačiau, suprantama, norime ir toliau palaikyti kontaktus su milijonais Baltarusijos piliečių," - sakė J.Buzekas.

Pasak jo, ES turi keisti savo politiką Baltarusijos atžvilgiu, nes iki šiol buvo siekiama tarpusavio ryšių atšilimo, tačiau, kaip matyti, tai nepadeda.

J.Buzekas dar pridūrė pasiųsiąs į Baltarusiją keturių europarlamentarų misiją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA