Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP patvirtino komisijas išvadas, kad dėl karinio konflikto Gruzijoje kaltos abi pusės

EP patvirtino komisijas išvadas, kad dėl karinio konflikto Gruzijoje kaltos abi pusės

Europos Parlamentas patvirtino nepriklausomos komisijos išvadas dėl 2008 m. prasidėjusio karo tarp Gruzijos ir Rusijos. Čia teigiama, kad dėl prasidėjusio karinio konflikto kaltos abi pusės.

„Tikrai nėra taip, kaip buvo manoma Lietuvoje, kad Rusija užpuolė Gruziją, abi pusės kaltos“, - teigia europarlamentaras Justas Paleckis. Anot jo, dėl karo pradžios labiau kalta pripažįstama Gruzija, tačiau pabrėžiama, kad Rusijos atsakas buvo neadekvatus.

„Tačiau kiekvienas ataskaitą skaito skirtingai“, - pažymėjo europarlamentaras.

„Man visiškai aišku, kai jei ir Gruzija ir buvo išprovokuota, užpulti Cchinvalį ir bandyti atsiimti ginklu, tai buvo klaida ir buvo sunku tikėtis, kad rusai į tai nesureaguos. Čia buvo matyt tas, švelniai tariant, ne visiškai teisingas Gruzijos žingsnis, kuris leido daryti prielaidą, kad kaltos abi pusės“, - sakė J. Paleckis.

Praėjusiais metais nepriklausomų ES ekspertų pateiktoje ataskaitoje taip pat teigiama, kad karas Gruzijoje kilo dėl neteisėto gruzinų puolimo. Tačiau iki puolimo kelis mėnesius Rusija vykdė provokacijas, rašoma ES užsakytoje ataskaitoje.

Konfliktas kilo 2008 m. rugpjūčio 7 d., kai po kelių susidūrimų Gruzija mėgino susigrąžinti Pietų Osetijos kontrolę.

Rusijos pajėgos atrėmė puolimą ir įsiveržė į Gruzijos teritoriją.

Konfliktas truko penkias dienas, po to buvo paskelbtos paliaubos. Rusija atsitraukė, tačiau sustiprino savo pajėgas Pietų Osetijoje ir Abchazijoje, kurios vėliau paskelbė nepriklausomybę. Jų nepriklausomybę iki šiol yra pripažinusi Rusija, Nikaragva ir dar kelios valstybės. ES pasisako už Gruzijos teritorinį vientisumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA