Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP patvirtino daugiau socialinių garantijų dirbantiems savisamdos pagrindais

EP patvirtino daugiau socialinių garantijų dirbantiems savisamdos pagrindais

Savisamdos pagrindais dirbančiųjų partneriai turės galimybę būti socialiai apsaugoti, o jų motinystės atostogos truks bent 14 savaičių. Tai sakoma direktyvoje, kurią antradienį patvirtino Europos Parlamentas.

Pagal ją savisamdos pagrindais dirbantiesiems padedantys jų sutuoktiniai ar kiti valstybių pripažinti partneriai galės turėti ne mažesnes socialines teises negu patys dirbantieji. Ši nuostata labiausiai pasitarnaus ūkyje padedančioms moterims, taip pat dirbantiesiems mažose įmonėse bei menų srityje.

Moterys turės galimybę pasinaudoti iki 14 savaičių nėštumo arba motinystės atostogomis, o ar jos bus privalomos, nustatys pačios valstybės. Jos taip pat nuspręs, ar visi partneriams padedantys žmonės turės privalomai mokėti socialinio draudimo įmokas, ar jas turėtų mokėti tik norintieji gauti draudimą (kuris apims motinystę, gydymą, invalidumą bei senatvės pensiją). Valstybės taip pat galės reguliuoti socialinių išmokų dydį pagal realų asmenų indėlį darbe.

Dėl šios direktyvos sutarta su ES Taryba. Valstybės turės ją įgyvendinti per dvejus metus, arba per ketverius, jei joms iškiltų sunkumų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA