Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos Parlamentas

EP nepatikliai vertina J.M.Barroso pasiūlymą įvesti „projektų obligacijas“

Debatuose dėl ES daugiamečio biudžeto naujo periodo (2014–2020 m.) europarlamentarai atvėsino Europos Komisijos (EK), siūlančios „projektų obligacijų“ planą, įkarštį, praneša „EUobserver“.

EK prezidentas Jose Manuelis Barroso šį klausimą praeitą savaitę iškėlė Strasbūre, savo kalboje apie Sąjungos padėtį, apibūdindamas kaip tokių obligacijų įvedimas galėtų būti panaudotas naujiems Europos infrastruktūros projektams finansuoti.

Tačiau europarlamentarai, neseniai įkurto komiteto naujam daugiamečiam biudžetui nagrinėti, nariai suabejojo schemos naudingumu.

„Manau, tam, kad būtų įvestos obligacijos, mums reikėtų keisti ES sutartį“, - EK planais suabejojo socialistė europarlamentarė Jutta Haug, komiteto pirmininkė.

J. M. Barroso pasiūlymas neįtikino ir centro-dešiniojo Salvadoro Garriga Polledo, kuris rengia parlamento ataskaitą dėl būsimojo ES biudžeto 2014–2020 metams.

„Tokio kontroversiško klausimo kaip skola pateikimas svarstymui pernelyg atitraukia dėmesį. Jau ir taip bus sunku pasiekti konsensusą“, - teigė ispanas.

Šis pasiūlymas gali būti įrašytas į visų ES biudžeto finansavimo priemonių sąrašą, kurių bendrą koncepciją EK turėtų pateikti spalio viduryje, nors buvo planuota jas paskelbti dar šį mėnesį.
Biudžeto komisaras Januszas Lewandowskis ieško ir kitų mechanizmų, galinčių sumažinti tiesiogines valstybių narių įmokas į ES biudžetą. Buvo kalbama apie galimą ES aviacijos mokestį, finansinių sandorių mokestį ar „anglies kreditus“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA