Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EP narė: valstybės narės elgiasi „nesąžiningai“ ES derybose dėl biudžeto

EP narė: valstybės narės elgiasi „nesąžiningai“ ES derybose dėl biudžeto

Europos Parlamentas (EP) pasirengęs sutikti su reikalavimais padidinti 2011 metų ES biudžetą, tačiau vyriausybės elgiasi „nesąžiningai“ atidėliodamos išmokas, kurias buvo įsipareigojusios išmokėti jau kitiems metams, „EUobserver“ pranešė EP narė Sidonia Jedrzejewska.

Lenkijos centro dešiniųjų europarlamentarė S.Jedrzejewska pirmadienį (lapkričio 8 d.) Briuselyje spaudos atstovams sakė, kad likus vienai savaitei iki ES ir valstybių narių nutarties dėl 2011 metų biudžeto priėmimo Europos deputatai pareikalavo 6,19 proc. didesnių biudžeto išlaidų nei praėjusiais metais, tačiau mažai tikėtina, kad tai pavyks įgyvendinti.
12 valstybių narių grupė, vadovaujama Didžiosios Britanijos, prieš 10 dienų Parlamentui pateikė bendrą laišką, kuriame pareiškė nesutinkanti 2,9 proc. didinti 2011 m. ES biudžetą, kai dauguma vyriausybių priverstos skausmingai mažinti savo šalių biudžetus.

Tačiau už ataskaitos apie Parlamento poziciją šiuo klausimu rengimą atsakingos S.Jedrzejewskos teigimu, Parlamentui pritarus biudžetą padidinti 2,9 proc., daugiau pinigų turėtų būti įtrauka į kitų metų „pakoreguotą biudžetą“.

"Tai nėra sąžiningas pasiūlymas ir laišką pasirašę žmonės tai žino. Jie tiesiog atidėlioja išmokas“, - teigė deputatė.

Anot S.Jedrzejewskos, panaši taktika, kuria ES vadovavosi šiais metais ne mažiau kaip 10 kartų taisydama biudžetą, kelia įtarimų dėl ES atsiskaitymų skaidrumo.

"Viena vertus, valstybės narės prašo mūsų sumažinti išmokas už 2011 metus, tačiau taip pat jos reikalauja papildomų išlaidų už 2010 metus", - teigė S. Jedrzejewska.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA