Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
EP narė: cigarečių pakelis neturi priminti parfumerijos gaminio ar lūpdažio

EP narė: cigarečių pakelis neturi priminti parfumerijos gaminio ar lūpdažio

Europos Parlamentas spalio 8 dieną pritarė tabako gamybos ir pardavimo taisyklių pataisoms, kuriomis siekiama sumažinti jo gaminių patrauklumą. EP nuomonę parengusi britė Linda McAvan (Socialistai ir demokratai) toliau derėsis su ES Tarybos atstovais dėl galutinio direktyvos teksto.

Ji papasakojo, kaip naujosios taisyklės padės atgrasyti nuo rūkymo ir kaip bus reguliuojamos elektroninės cigaretės.

„Pagrindinis naujų taisyklių tikslas – neleisti tabako kompanijoms verbuoti naujų vartotojų siūlant apgaulingus produktus, kurie visų pirma nukreipti į jaunimą. Kai kurie šių gaminių išnyks iš rinkos, pavyzdžiui, kvapios cigaretės, parfumerijos gaminius ar lūpdažius primenantys pakeliai, kuriais siekiama pritraukti merginas. Taip pat turėsime didesnius vaizdinius įspėjimus“, – kalbėjo L. McAvan.

Elektroninių cigarečių neketinama drausti ir jos nebus prilygintos vaistams, nebent būtų nurodytos jų gydomosios savybės.

„Niekada nesiūlėme, kad elektronines cigaretes būtų galima pardavinėti tik vaistinėse – tai valstybių narių kompetencija“, – pridūrė EP pranešėja, kuri toliau tarsis su ES šalių ministrais dėl galutinio teksto.

Ji tikisi, kad susitarimą pavyks pasiekti iki Kalėdų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA