Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Catherine Ashton

EP galės stebėti C. Ashton tarnybos išlaidas

Europos Parlamentas išsikovojo teisę kontroliuoti naujosios ES diplomatinės tarnybos užsienio delegacijų išlaidas, pranešė „EUobserver“. Preliminarus susitarimas, priimtas pirmadienį vykusio neoficialaus europarlamentarų, ES pareigūnų ir valstybių narių susitikimo metu, rodo, kad įtampa tarp Parlamento ir Catherine Ashton biuro, atsiradusi po praėjusios savaitės konflikto dėl diplomatų skyrimo, mažėja.

Naujas susitarimas dėl finansinio reguliavimo reiškia, kad Europos išorinių veiksmų tarnybai (EIVT) pavaldūs ES ambasadoriai ateityje Parlamentui turės pateikti „detalų viso personalo, dirbančio delegacijose, paveikslą“, kuriame bus informuojama apie darbuotojų skaičių visose atlyginimų kategorijose ir samdomus vietinius darbuotojus. Taip pat ambasadoriai turės pateikti priedus su informacija apie „jų delegacijos vidaus valdymo ir joje veikiančių kontrolės sistemų efektyvumą“.
Ambasadoriai bus asmeniškai atsakingi, kad jų biurams skirti Europos Komisijos (EK) pinigai būtų išleisti teisingai.

EK vidaus audito departamentas vykdys EIVT finansų auditą, o EK pareigūnai gavo teisę pareikalauti, kad C. Ashton imtųsi drausminančių veiksmų prieš išlaidaujančius ES diplomatus.

Europos Parlamento pareigūnas teigė „EUobserver“, jog tokiomis priemonėmis parlamentarai siekia užtikrinti, kad naujoji tarnyba per artimiausius metus staiga neims pūstis. Parlamentarai sujudo tuomet, kai rugsėjį C. Ashton paskelbė ketinanti sukurti 118 naujų postų, iš kurių net 43 turėtų būti aukščiausios kategorijos. Tam naujajai tarnybai reikėtų papildomų 34,4 mln. eurų per metus be tos sumos, kuri šiuo metu išleidžiama dabartinei užsienio reikalų struktūrai išlaikyti.

Galutinis Parlamento balsavimas dėl EIVT finansavimo ir personalo taisyklių vyks ateinančią savaitę Strasbūre vyksiančios plenarinės sesijos metu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA