Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
nedarbas

EP balsuos dėl 0,9 mln. litų paramos buvusiems "Snaigės" darbuotojams

Šiandien Europos Parlamentas spręs, ar skirti 7,6 mln. eurų (26,22 mln. Lt) paramą Lietuvos šaldytuvų gamintojų ir statybų bendrovių bei Vokietijos automobilių gamintojų atleistiems žmonėms. Kartu su nacionalinėmis lėšomis, europinė parama padės keisti kvalifikaciją, kurti verslą ar susirasti naują darbą.

Pritarus Europos Parlamentui, iš bendrovės „Snaigė“ ir dviejų jos tiekimo įmonių atleistiems darbuotojams tektų 258 tūkst. Eurų (890 tūkst. litų), o iš 128-ių statybų sektoriaus įmonių atleistiems žmonėms – 1,1 mln. eurų (3,8 mln. litų) parama. Vokietijos automobilių gamintojo „Karmann“ atleistų darbuotojų sugrįžimui į darbo rinką būtų atseikėti 6,2 mln. eurų (21,39 mln. litų).

Jei Taryba ir Parlamentas šią savaitę pritars finansavimui, Komisija per 15 dienų pervers šias lėšas iš Globalizacijos fondo, kuriomis Lietuva ir Vokietija turės pasinaudoti per metus, praneša EP spaudos tarnyba. 

Lėšų panaudojimas pernai

Pernai Europos Parlamentas patvirtino 10 paraiškų, gautų iš aštuonių ES valstybių: 52,3 mln. eurų parama investuota į 15,8 tūkst. darbo vietų netekusių žmonių ateitį. Globalizacijos fondo lėšos pasiekė dėl krizės nukentėjusių automobilių, statybų, tekstilės bei telekomunikacijų ir kompiuterių gamintojų už borto paliktus darbuotojus.

Parama pasiekė buvusius švedų „Volvo“ bei austrų ir ispanų automobilių pramonės, Nyderlandų „Heijmans“ statybų bendrovės, bankrutavusios „Alytaus tekstilės“ bei Belgijos, Portugalijos ir Ispanijos tekstilės įmonių darbuotojus. EGF lėšos padėjo žmonėms, netekusiems darbo „Nokia“ bendrovei perkėlus gamybą iš Vokietijos į Aziją ir Lotynų Ameriką, o „Dell“  iš Airijos į Kiniją perkėlus kompiuterių gamyklą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA