Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos Parlamentas

EP atsisakė minties bausti už nedalyvavimą J.M.Barroso kalbos metu

Europos Parlamento vadovai skubiai atsisakė pasiūlyto projekto bausti už nedalyvavimą antradienio J. M. Barroso kalboje apie ES situaciją, kai dėl šios idėjos europarlamentarai supyko ar ėmė šaipytis, skelbia „EUobserver“.

Pirmadienį vakare per Parlamento vadovo Jerzy Buzeko bei 14 ES viceprezidentų susitikimą buvo atsisakyta minties tikrinti, kas iš tikrųjų klausėsi Europos Komisijos prezidento J.M.Barroso kalbos ir po jos vykusių debatų.

„Parlamento biuras išanalizavo situaciją, ir mes nusprendėme, kad reikia paskatinti europarlamentarų dalyvavimą debatuose. Bet tuo pačiu manome, kad reikia truputį daugiau laiko apsvarstyti įvairioms galimybėms“, - šiandien ryte sakė J. Buzekas.

Praėjusios savaitės pabaigoje pateiktas asamblėjos frakcijų pasiūlymas numatė per trijų valandų trukmės debatus atlikti tris elektroninius patikrinimus ir skirti maždaug ketvirtadalį parlamentaro vienos dienos dienpinigių baudą (europarlamentarai kasdien gauna 298 eurus už dalyvavimą posėdžiuose ir balsavimą) tiems europarlamentarams, kurie nedalyvautų kalbos klausyme. Tokių priemonių norėta imtis dėl to, kad jau ne pirmus metus posėdžiuose dalyvauja labai mažai europarlamentarų.

Tačiau idėja netrukus sulaukė aktyvaus europarlamentarų pasipriešinimo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA