Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EK siekia sumažinti vyrų ir moterų atlyginimų skirtumus

EK siekia sumažinti vyrų ir moterų atlyginimų skirtumus

Vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas ES vidutiniškai siekia apie 18 proc. Aštuoni iš dešimties ES gyventojų pritaria, kad šitas skirtumas būtų mažinamas. Europos Komisija numatė priemonių paketą, kaip tai galėtų būti daroma.„Man itin didelį nerimą kelia tai, kad per 15 metų vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas beveik nesumažėjo, o kai kuriose šalyse jis net didėja. Krizės metu vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumo Europa sau leisti negali. Todėl turime panaudoti visas turimas priemones, kad jį sumažintume“, - sakė Komisijos pirmininko pavaduotoja, už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakinga ES Komisijos narė Viviane Reding.

Europos Komisija rengiasi didinti darbdavių informuotumą, remti priemones, kurios padės įvertinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus bei neatmetama teisinių priemonių galimybė griežtinant sankcijas.

Antrąjį 2010 m. pusmetį Komisija pateiks naują 2010–2015 m. ES lyčių lygybės strategiją. Vienas iš pagrindinių jos prioritetų bus darbo užmokesčio skirtumo mažinimas, sakoma pranešime.


Pritaria visuomenė

Iš lyčių lygybei skirtos „Eurobarometro“ apklausos rezultatų matyti, kad europiečiai mano, kad šalinant moterų ir vyrų nelygybę pirmiausia reikia sumažinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumą, taip pat spręsti prievartos prieš moteris problemą. 82 proc. europiečių mano, kad vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumų mažinimo priemonių reikia imtis nedelsiant. 62 proc. respondentų mano, kad lyčių nelygybė jų šalyje įsigalėjusi. 66 proc. taip pat teigė, kad per pastarąjį dešimtmetį situacija pagerėjo.

Dėl ES ir nacionalinių teisės aktų, reglamentuojančių vienodą užmokestį, tiesioginio diskriminavimo atvejų, kai vyrams ir moterims už tą patį darbą mokama nevienodai, sumažėjo. Tačiau darbo užmokesčio skirtumas susijęs su daug didesnėmis problemomis: jis rodo, kad apskritai darbo rinkoje moterys ir toliau dažnai diskriminuojamos ir patiria nelygybę.

Dėl moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumo sumažėja ir moterų viso gyvenimo pajamos, todėl jų pensijos mažesnės. Taigi moterys dažniau už vyrus patiria nuolatinį ir itin didelį skurdą: 22 proc. 65 metų ir vyresnių moterų gresia skurdas, o vyrų – 16 proc.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA