Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EK pradeda tyrimą dėl galimo IBM piktnaudžiavimo

EK pradeda tyrimą dėl galimo IBM piktnaudžiavimo

Europos Komisija(EK) pranešė, jog pradeda oficialų tyrimą dėl galimo IBM piktnaudžiavimo dominuojama padėtimi centrinių kompiuterių (angl. mainframe computer) rinkoje, praneša EuropeanVoice.com.

Pirmąjį tyrimą paskatino dviejų centrinių kompiuterių emuliatorių programinės įrangos (angl. emulator software) gamintojų – T3 ir „Turbo Hercules“ skundai. Jos kaltina IBM, kad ši susiejo centrinių kompiuterių techninės įrangos pardavimus su centrinių kompiuterių operacine sistema, taip siekdama sutrukdyti konkurentams pardavinėti emuliatorių programinę įrangą. „Turbo Hercules“ pateikė EK skundą kovo 23 d.

Antrąjį tyrimą ES pradėjo savo iniciatyva dėl galimo konkuruojančių bendrovių, teikiančių centrinių kompiuterių priežiūros paslaugas, diskriminavimo. EK nori išsiaiškinti, ar IBM nestūmė konkurentų iš centrinių kompiuterių techninės priežiūros rinkos, ribodama atsarginių dalių pardavimą.

EK atstovai pabrėžė, kad tyrimas dar nereiškia, jog turima pažeidimų įrodymų, tačiau atvejai bus tiriami prioritetine tvarka.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA