Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (2)
Malamos dramblių iltys šalia Eifelio bokšto Prancūzijoje

EK nežino, kaip kovoti su brakonieriais

Prancūzijos policija sunaikino visas kontrabandinio dramblio kaulo atsargas. Viso sunaikinta apie tris tonas dramblio kaulo. Tokiu būdu brakonieriams leidžiama suprasti, kad šis nelegalus verslas Europos Sąjungoje (ES) neturi jokių perspektyvų.

Tačiau, kaip praneša „Euractiv“, kol kas reali situacija visiškai kitokia, todėl vasario 7 d. Europos Komisija (EK) kreipėsi į ekspertus, vyriausybių atstovus bei visuomenę prašydama patarimo, kaip kovoti su laukinės gamtos naikinimu.

„Šiuo metu kalbama ne apie turistus, kurie vežasi namo nykstančius koralus. Kalbame apie milijardinį nelegalų verslą. Tarptautiniai kriminaliniai tinklai naudoja tuos pačius maršrutus ir metodus, kurie naudojami narkotikų gabenimui, prekyba ginklais ir žmonėmis“, - sakė už aplinką atsakingas eurokomisaras Janezas Potocnikas.
2012 m. nuo brakonierių rankos žuvusių dramblių skaičius pasiekė 22 tūkst., o tai beveik dvigubai daugiau nei prieš dešimt metų.

Žudomi raganosiai, Sumatros tigrai, šių gyvūnų kaulai naudojami netradicinėje Rytų medicinoje. Šios prekės kaina didesnė nei aukso, tačiau ji greitai išperkama. Šių metų balandžio mėn. EK ketina surengti visuomeninius debatus, tikėdamasi rasti būdą kovoti su šia problema.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA