Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
EK narys siekia sustabdyti Kinijos investicijas

EK narys siekia sustabdyti Kinijos investicijas

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas, atsakingas už pramonę ir verslumą Antonio Tajani pareiškė, kad Europa privalo sukurti naują instituciją, kuriai būtų suteikti įgaliojimai neleisti užsienio bendrovėms perimti strategines Europos įmones, praneša „EUobserver“.

Tokia institucija yra būtina, nes Kinijos bendrovės vis dažniau dairosi investicijų Europoje, pirmadienį interviu Vokietijos verslo dienraščiui „Handelsblatt“ sakė italų politikas.

„Kinijos bendrovės ketina įsigyti vis daugiau ir daugiau Europos įmonių su pagrindinėmis technologijomis svarbiuose sektoriuose. Tai yra investicijų klausimas, tačiau už to slepiasi politinės strategijos, į kurias Europa turi atsakyti politiškai“, - pažymėjo A.Tajani.
Europa turėtų įsteigti „naują instituciją, kurios užduotis būtų išnagrinėti ir įvertinti užsienio investicijas Europoje“, remiantis JAV Užsienio investicijų komiteto pavyzdžiu.

Pasiūlyme teigiama, kad Europos institucijos turėtų nustatyti, ar „privačių arba viešųjų užsienio bendrovių ketinimai įsigyti įmonių turtą ES kelia pavojų“.

Pastaraisiais metais daugelis Europos ir JAV bendrovių su nerimu stebi augantį konkurentų iš Kinijos susidomėjimą naująsias technologijos gaminančioms įmonėms ir jų pirkimu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA