Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Kalėdų Senis

EK leidinyje mokykloms paminėjo žydų, induistų, sinkų šventes, bet pamiršo Kalėdas

Europos Komisija sulaukė griežtos kritikos už tai, kad jos leidžiamame ir Europos vidurinėse mokyklose platinamame Europos dienoraštyje nėra paminėtos Kalėdos, tačiau nepamiršta nurodyti žydų, induistų ir sinkų švenčių, praneša britų „The Telegraph“.

Europos Komisijos parengto Europos dienoraščio šiuo metu išleista daugiau nei 3 mln. egzempliorių. 330 tūkst. jo kopijų pristatytos į Didžiosios Britanijos mokyklas, kaip kalėdinės dovanos nuo Komisijos.

Kaip ir visada, šiais metais išleistame leidinyje apstu informacijos apie Europos Sąjungą (ES), karjeros galimybes, vartotojų apsaugą ir aplinkosaugą. Tačiau krikščionis labiausiai papiktino tai, kad mokinio kalendoriuje gruodžio 25 d., kur turėtų būti pažymėta Kalėdų šventė, palikta tuščia, o puslapio apačioje įrašytas sakinys: „Tikrasis draugas yra tas, kuris dalijasi rūpesčiais ir džiaugsmais“.

Kalendoriuje įrašytos musulmonų, induistų, sinkų, žydų ir kinų šventės, Europos Diena ir kitos ES sukaktys, tačiau jame nėra jokių nuorodų į krikščioniškąsias šventes.

Romos katalikų lobistų grupės bei krikščionių demokratų partijos nariai šiais metais jau skundėsi Komisijai dėl Kalėdinio atviruko, kuriame įrašyti žodžiai „Šventiniai sveikinimai“, be jokių nuorodų į krikščionybę.

Anot ES vyskupų konferencijos katalikų komisijos atstovės spaudai Johannos Touzel, krikščioniškųjų švenčių nepaminėjimas „tiesiog stulbina“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA