Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jean-Claude Trichet

ECB prezidentas: „Europai reikia biudžeto sąjungos“

Europos centrinio banko prezidentas Jean-Claude Trichetas paragino Europos valstybes sujungti savo biudžeto valdymo procesus ir taip išsaugoti eurą, praneša „EUobserver“.
„Mes turime pinigų sąjungą. Mums taip pat reikia ir kvazibiudžeto sąjungos“,- J.C.Trichet sakė Europos Parlamento ekonomikos ir piniginių reikalų komiteto posėdyje antradienį (lapkričio 30 d.).

Bendros valiutos įsteigimo laikotarpiu, daugelis skeptiškai nusiteikusių analitikų perspėjo, kad monetarinė sąjunga be fiskalinės sąjungos neišvengiamai nulems išcentrines tendencijas, suskaldinsiančias eurą. Tačiau po sėkmingo euro įvedimo, į šiuos perspėjimus dauguma ES lyderių ilgai nekreipė dėmesio. Regis, Europos skolų krizė ir euro zonos disbalansas verčia situaciją permąstyti.

Biudžeto sąjungos sukūrimas nulemtų reikšmingus pokyčius Europos integracijoje, kurios daugelis nesitikėjo metus ar net dešimtmečius. Anot J.C.Tricheto, rinka ir komentatoriai ne visiškai suvokia Europos vadovų pasiryžimą išsaugoti eurą tiek euro zonoje, tiek už jos ribų.
„Sakyčiau, kad save laikantys žinovais asmenys, linkę nuvertinti vyriausybės, kolegijos ir 27 ES valstybių tarybos ryžtą“, - pridūrė ECB prezidentas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA