Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Diržų veržimosi politika pasiekė ir ES pareigūnus

Diržų veržimosi politika pasiekė ir ES pareigūnus

Europos Sąjungos (ES) Tarybos specialistai abejoja sprendimo sumažinti ES institucijose dirbančių pareigūnų atlyginimus teisėtumu, skelbia euobserver.com.

ES valstybės narės per viršūnių sutikimą Briuselyje oficialiai pateikė siūlymą įgyvendinti diržų veržimosi politiką.

Lėšų taupymų projekte numatyta ne tik dvejus metus nedidinti atlyginimų, bet ir per metus algas sumažinti 1,67 proc., mažiausio darbo užmokesčio grupės algos mažės dar 6 proc., taip pat 6 proc. bus mažinamos ir motinystės (tėvystės) pašalpos.

Planuojama ilginti ir pensinį amžių (nuo 63 iki 67 metų) bei sumažinti pensijas iki 20 proc.

Nors ES pareigūnų atlyginimai ne tik neaugs, bet ir mažės, darbo valandų skaičių per savaitę nuspręsta didinti nuo 37,5 iki 40 valandų. Be to, beveik trečdaliu laikinai sumenks paaukštinimo pareigose galimybės.

Šie siūlymai pateikti po dar vasarį išreikšto pageidavimo nuo 2014 iki 2020 metų iš ES institucijų pareigūnų algų sutaupyti 1,5 mlrd. eurų (5,18 mlrd. Lt). ES valstybių narių diplomatų, Europos Parlamento narių ir ES institucijų tarnautojų diskusijos šiuo klausimu prasidėjo pirmadienį, gegužės 13-ąją.

Tačiau Europos Tarybos teisininkų parengtose išvadose, paskelbtose gegužės 6-ąją, atvirai abejojama, ar tokia taupymo politika sugebėtų apginti savo teisėtumą ir pagrįstumą Europos Sąjungos teisme Liuksemburge.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA