Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (5)
Daugiausia pabėgėlių ES – iš Rusijos

Daugiausia pabėgėlių ES – iš Rusijos

Šių metų pradžioje į Europos Sąjungą (ES) daugiausiai pabėgėlių buvo atvykę iš Rusijos, nuo kurių tik šiek tiek atsiliko pabėgėliai iš Sirijos.

Neseniai paskelbtais „Eurostat“ duomenimis, per pirmuosius tris 2013 m. mėnesius 8 435 rusų, pusė iš iš kurių jaunesni nei aštuoniolika metų, paprašė prieglobsčio ES, o 8 395 pabėgėlių iš Sirijos paprašė prieglobsčio ES dėl pilietinio karo.

Toliau sąraše išsidėstę afganistaniečiai (5 880), pakistaniečiai (4 310) ir somaliečiai (3 430).

Kaip rašo www.euobserver.com, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų periodu, didžiausias pabėgėlių skaičiaus augimas stebimas siriečių tarpe – 6 000 daugiau nei nuo 2012 m. sausio iki kovo, antrieji – rusai, kurių skaičius išaugo 4 000.

Didžiausias santykinis augimas, lyginant dvejų metų duomenis, buvo stebimas maliečių pabėgėlių tarpe. Šiais metais pabėgėlių skaičius iš šios Afrikos šalies padidėjo 400 proc. dėl radikaliųjų islamistų kovotojų bei Prancūzijos kariuomenės įvedimo pavasarį.

Švedija sulaukė didžiausio gyventojų skaičiaus atžvilgiu prašymų skaičiaus prieglobsčiui suteikti – 9 720, tuo tarpu Vokietijai, turinčiai didžiausią gyventojų skaičių ES, šių metų pradžioje teko beveik ketvirtadalis visų ES šalims pateiktų prašymų prieglobsčiui suteikti.

Lyginant su praėjusiais metais, pabėgėlių skaičiaus Vokietijoje išaugo 6 000, kas tapo didžiausiu šio skaičiaus padidėjimu ES, o laukiančių atsakymo prašymų skaičius viršijo 80 000.

Graikija, dažnai naujienų pranešimuose minima dėl perpildytų ir prastai prižiūrimų pabėgėlių centrų, turi 40 000 laukiančių atsakymo prašymų, po kurios seka Belgija, turinti apie 28 000 tokių prašymų.

Prancūzija pirmauja dėl aukščiausio tokių prašymų atmetimo rodiklio, sudarančio 84 proc. visų pateiktų prašymų, po kurios seka Vokietija (65 proc.) ir Švedija (52 proc.).

Pabėgėliams iš Serbijos teko didžiausias atmestų prašymų skaičius – 97 proc., o 25 proc. siriečių buvo uždegta žalia šviesa.

Šių metų pradžioje, bendras pabėgėlių skaičius augo. Nuo sausio iki kovo mėn. buvo pateikti 85 000 prašymų, o tai 15 000 daugiau nei per pirmąjį 2012 m. ketvirtį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA